Dlaczego kupować suplementy tylko od sprawdzonych producentów?

producenci suplementów

Z pewnością zauważyłeś, że w wielu sklepach internetowych i lokalnych oferujących suplementy diety każdego dnia przybywa mnóstwo nowych producentów. Pytanie nasuwa się samo z czego to wynika?

W Polsce mamy kilku dużych producentów suplementów diety, natomiast oprócz swojej produkcji oferują oni także konfekcję, dzięki czemu każdy obywatel może stworzyć swoją markę już za niewielkie pieniądze i wprowadzić ją na rynek, jednak często jakość tych suplementów jest zdecydowanie gorsza.

Warto jednak wspomnieć, że większa ilość firm, które są na rynku istnieją od kilkudziesięciu lat i właśnie takie marki najczęściej wybierają zawodowi sportowcy oraz osoby z wieloletnim stażem na siłowni, dlaczego?

 • Sprawdzona jakość – firmy które od lat są na rynku nie mogą pozwolić sobie na wpadkę, tym bardziej, że ich produkty często poddawane są badaniom w niezależnych laboratoriach, a także przechodzą wieloetapową ekspertyzę. Konkurencja nie śpi, prawda?
 • Doświadczenie – przez lata badań i współpracy ze znanymi sportowcami na całym świecie, więksi producenci suplementów diety poprawiali swoje składy w oparciu o badania na sportowcach i obserwacji ich oddziaływań na poszczególne składniki.
 • Zaplecze laboratoryjne – producenci suplementów, którzy na rynku są od wielu lat posiadają swoje laboratoria, w których każdego dnia przeprowadzają sporą ilość badań nad swoimi produktami, dlatego mamy pewność, że produkt który kupimy spełnia wszystkie normy.

Większość producentów prowadzących swoją działalność na rynku suplementów diety od dłuższego czasu, współpracuje nieustannie ze sportowcami i w oparciu o ich opinie i odczucia opracowuje skład w celu jak najlepszego zaspokojenia ich potrzeb. Przykładów takich firm jest wiele, postaram się wymienić tylko kilka najbardziej popularnych, które na codzień współpracują ze sportowcami, a także posiadają swoje zaplecze naukowe:

 1. Olimp
 2. Trec Nutrition
 3. Formotiva
 4. Solgar
 5. Fitness Authority
 6. Terranova Health
 7. Swanson
 8. Sport Definition
 9. Biotech USA
 10. ALFA AKTIV

Podsumowując, często jesteśmy zachęcani większymi rabatami i promocjami przez nowe firmy, które powstają jak grzyby po deszczu, jednak warto zastanowić się czy nie lepiej wydać kilka złotych więcej, a mieć pewność że suplementy które kupimy od bardziej cenionych producentów odwdzięcza nam się swoją jakością oraz działaniem, które sprawdzone jest przez większą ilość osób trenujących i mających do czynienia z produktami od kilku lat.